poniedziałek, 26 września 2011

Święto Plonów 2011


Tegoroczne Święto Plonów tradycyjnie już odbyło się nad jednym z jezior zagubionych w warmińskich lasach, zbierając wokół Swarożycowego Ognia kilkanaście osób, których grono wciąż rośnie.

Świętując początek Jesieni - czasu słabnięcia Słońca i dominacji pory ciemnej, oraz dziękując Bogom za ich szczodrość złożyliśmy im obfitą ofiarę, prosząc jednocześnie o pomyślność i dostatek w nadchodzącym roku. Po obrzędzie odbyła się biesiada przy suto zastawionym stole, która przedłużyła się aż do dnia następnego. Sława Dadźbogowi!

Zrobiono Wilkiem.

Zrobiono Wilkiem.

Zrobiono Wilkiem.

Zrobiono Wilkiem.

Zrobiono Wilkiem.

9 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie chcę wypowiadać się w imieniu całej grupy, przekażę jednak swoje zdanie na ten temat. Wielokrotnie zdarzało się, iż osoby zainteresowane świętowaniem z nami były po prostu niepoważne i nie do końca wierzyły w to, co robią. Jeśli zechcesz, możesz napisać na kolomirolsztyn@tlen.pl. :)

  Bez urazy, ale jednak niezbyt dobre doświadczenia powodują, iż moje zdanie na temat członków grupy "poganie warmińsko-mazurscy" również nie jest najlepsze. Pojawiłam się tam na chwilę.. i szybko zrezygnowałam. Przy okazji też.. osobiście nie lubię być nazywana "poganką". ;]

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pomijając już większe lub mniejsze katolickie konotacje, nie chciałabym być kojarzona, jako "poganka" tym bardziej w tej grupie, w której poziom inteligencji niektórych członków jest..dla mnie niezadowalający.. (by nie użyć innego określenia...)

  Ot, by się nie rozpisywać. ;]

  OdpowiedzUsuń
 6. Rzeczywiście, trzeba uważać z kim się świętuje. Słyszałem opowieść jak to na jednym ze Świąt, a działo się to jak jeszcze były one otwarte dla każdego i ogłaszane publicznie, podczas obrzędu jakaś dziewoja krzyknęła "Ale czemu wy to robicie?! Przecież Jezus Was Kocha!!"...

  A odnośnie wpisu to urzekły mnie te zdjęcia. Genialnie oddają klimat tego Święta.

  Pozdrawiam z Krakowa.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 8. Osobiście uważam, że rozwój tego typu grupek, powinien się następować na zasadzie "znajomi zapraszają znajomych, a ci kolejnych itd." Czemu? Otóż jestem zwolennikiem pewnej, że się tak wyrażę, "plemienności" i "rodzinności" - nie wyobrażam sobie nagle zjawienia się na obrzędzie grupy przypadkowych, nie znanych mi osób. To nie działa, przynajmniej nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń