sobota, 29 września 2012

Święto Plonów 2012  Święto Plonów, które symbolizuje koniec Lata i początek Jesieni to dobry czas na refleksję dotyczącą ścieżki, po której stąpa człowiek - podsumowanie tego co zasiał, a co później zebrał; i co powinien zmienić w przyszłym roku, którego nadejście jest już przecież bardzo bliskie. To czas na zastanowienie się nad owocami własnej pracy - tym, co robimy dla siebie i dla bliskich, ale i dla wartości, w które wierzymy. Ale to też czas zabawy, radości, po której nadejdzie wyciszenie. Jesień przystraja słowiańską (i nie tylko) ziemię w piękne barwy, co zdaje się być godnym pożegnaniem Słońca przed nadejściem ciemności Zimy.
Tegoroczne Dożynki były już czwartymi spędzonymi we wspólnym gronie, które w tym roku z różnych przyczyn było skromniejsze niż zwykle. Jak co roku, świętując początek Jesieni, równonoc i zakończenie zbiorów, złożyliśmy ofiarę Dadźbogowi i innym Bogom w podzięce za ich szczodrość, prosząc jednocześnie o pomyślność na nadchodzący rok. Po obrzędzie naturalnie nie obyło się bez biesiady, a jeszcze podczas jego trwania zebrani byli świadkiem wymownego znaku od Bogów, symbolizującego zamknięcie pewnego okresu - zwłaszcza w świetle wielkich zmian w życiu prywatnym niektórych członków. Wieczna Sława Dadźbogowi!
W tym roku zdjęć nie było za dużo, każdy, kto żyw, uczestniczył był w obrzędzie.2 komentarze:

  1. Witam, jesteśmy podobną grupą, która jest trakcie formalnych kroków do zarejestrowania stowarzyszenia, stąd moje pytanie jako że jesteście już zarejestrowani moglibyście podesłać mi cele i ich realizację ze swojego statut? Za pomoc będą wielce wdzięczna. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki za odpowiedź, już podaję natura@opoczta.pl

    OdpowiedzUsuń